• Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Droga słuchowa zaczyna się od małżowiny, która zbiera dźwięk, a kończy w mózgu. Mówimy i rozumiemy siebie nawzajem – przede wszystkim dzięki temu, że słyszymy. Dobry słuch jest warunkiem pracy mózgu.

Współczesne aparaty słuchowe to urządzenia, których funkcje znacznie wykraczają poza zwykłe wzmocnienie dźwięków, które przestały być słyszalne na skutek ubytku słuchu. Są w stanie wzmacniać odgłosy z różnych kierunków lub określonego typu. Mogą eliminować szum lub dokonywać kompresji częstotliwości w taki sposób, aby znów były słyszalne.

Najnowsze aparaty słuchowe łączą się również ze smartfonami, telewizorami, a także umożliwiają telefonowanie bez użycia rąk i strumieniowe przesyłanie dźwięku bez żadnego wysiłku. Dostępne są również modele akumulatorowe, dzięki czemu korzystanie z nich staje się całkowicie bezproblemowe.

 

ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA

Aparaty słuchowe Legnica

Wersja przeznaczona dla osób z niedosłuchem w obrębie wysokich częstotliwości. Umieszcza się go za uchem jak model BTE, choć jego rozmiary są zazwyczaj mniejsze. Zamiast szerokiego dźwiękowodu wyposażony jest w cienki estetyczny wężyk.

APARAT ZAUSZNY BTE

Aparat słuchowy zauszny Legnica

Używany w przypadku korygowania większości ubytków słuchu. Umieszczany jest za uchem. W aparatach słuchowych BTE dźwięk trafia poprzez mikrofon do wzmacniacza, a następnie do kanału usznego przez dźwiękowód i indywidualnie dopasowaną wkładkę uszną.

 

APARAT DOPASOWANIE OTWARTE

Aparaty słuchowe

Przeznaczony dla osób z niedosłuchem w obrębie wysokich częstotliwości. Umieszczany za uchem jak BTE, ale jego rozmiary są zazwyczaj mniejsze. Zamiast szerokiego dźwiękowodu wyposażony w cienki estetyczny wężyk.

APARAT RIC/RITE RITE

Aparaty słuchowe

Łączący z sobą funkcje modelu zausznego i wewnątrzusznego. Aparat słuchowy tego typu, zamiast wkładki z grubym dźwiękowodem, wyposażony jest w cienki przewód i słuchawkę umiejscowioną w kanale słuchowym.

 

APARAT WEWNĄTRZKANAŁOWY CIC

Najmniejszy aparat słuchowy dostępny na rynku. Umiejscowiony w kanale słuchowym jest prawie niewidoczny. Ze względu na mniejsze wzmocnienie nie są polecane dla osób z dużym niedosłuchem.

APARAT WEWNĄTRZUSZNY ITE

Aparaty słuchowe

Największy aparat słuchowy wśród modeli wewnątrzusznych. Wypełnia nie tylko kanał słuchowy, ale i małżowinę uszną. Przeznaczony jest dla szerszego zakresu ubytków słuchu oraz może być kompatybilny z bezprzewodowymi akcesoriami.

 

APARAT NA PRZEWODNICTWO KOSTNE

Przeznaczony są dla osób, u których schorzenie nie pozwala na stosowanie aparatu słuchowego na przewodnictwo powietrzne. Wzmocniony sygnał przekazywany jest nie przez dźwiękowód, lecz w formie wibracji za pomocą drgań kości czaszki.

GENERATOR SZUMU

Urządzenie wykorzystywane w terapii szumów usznych TRT (Tinnitus Retraing Therapy). Wygląda jak model słuchowy BTE jednak zamiast wzmocnienia dźwięku generuje szerokopasmowy sygnał, który odwraca uwagę od szumów usznych.

 

APARAT CROS/BICROS SYSTEM

Przeznaczony dla osób z jednostronną, całkowitą utratą słuchu lub jednostronną głuchotą z jednej strony i niedosłuchem z drugiej. Nadajnik umieszczany jest za słabszym uchem lub w nim. Wzmacnia sygnał oraz bezprzewodowo przekazuje go do ucha słyszącego.

APARATY ŁADOWANE

Większość polecanych przez nas urządzeń zasilanych jest akumulatorem litowo-jonowym.

 

Przyjdź do KM Dental Experts. Zbadaj się i dopasuj aparat słuchowy w Legnicy.