Toksyna Botulinowa Legnica
Toksyna botulinowa – spektakularny efekt w krótkim czasie!
Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, z powodzeniem wykorzystywane w medycynie estetycznej i dermatologii cieszą się niesłabnącą popularnością.
Botulina, to silnie działająca toksyna powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwionymi przez nie mięśniami. Mięsień, który został porażony pozostaje w spoczynku. Zabiegi z zastosowaniem botuliny wykorzystuje się w terapii przeciwzmarszczkowej, leczeniu bruksizmu, przewlekłych migren czy nadopotliwości.
Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się niewielkie stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.
Przebieg zabiegu
Toksyna botulinowa jest podawana przy użyciu jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Niewielką ilość preparatu wprowadza się w wyznaczone miejsca. Warto pamiętać, że toksyna botulinowa jest lekiem i może być podawana jedynie przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje i wiedzę w zakresie medycyny estetycznej. Zabieg trwa ok 20 minut a ból związany z podawaniem preparatu porównywany jest do ugryzienia komara. W przypadku niskiego progu bólu można zastosować krem znieczulający. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach. Tuż po zabiegu mogą być widoczne niewielkie ślady wkłucia igły, natomiast okolica zabiegowa nie jest zaczerwieniona lub obrzęknięta. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.
Wskazania:
- poziome zmarszczki na czole
- zmarszczki promieniste wokół oczu (tzw. kurze łapki)
- zmarszczki pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka)
- zmarszczki wokół ust
- nadpotliwość dłoni, stóp, pach
- przewlekłe migreny
- bruksizm
Przeciwwskazania:
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- ciąża
- karmienie piersią
- rozległe uszkodzenia skóry
- choroby autoimmunologiczne
- alergia na toksynę botulinową typu A lub na albuminę ludzką
- stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych