Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Chirurg stomatolog szybko i bezboleśnie usuwa zęby w Legnicy!

Nasz gabinet stomatologiczny zapewnia wszelkiego typu zabiegi chirurgiczne:

  • ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie da się uratować,
  • chirurgiczne usuwanie ósemek (zatrzymanych),
  • plastyka połączeń z zatoką szczękową,
  • leczenie ropni jamy ustnej,
  • podcinanie wędzidełek.

Chirurgiczne usunięcie zatrzymanych zębów mądrości

Najczęstszą przyczyna konieczności usunięcia zęba zatrzymanego jest stan zapalny wokół niego oraz towarzyszący temu ból odczuwany przez pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jest więc bezbolesny. Wykonywany jest przez lekarza doświadczonego w chirurgii stomatologicznej.

Możemy rozróżnić zęby zatrzymane:

  • częściowo, gdy część korony zęba jest widoczna w jamie ustnej,
  • całkowicie, kiedy cały ząb jest otoczony przez kość.

Usuwanie zębów jest bezpieczne, a komplikacje pojawiają się rzadko. Możemy wśród nich wyróżnić suchy zębodół. Wówczas w miejscu usunięcia zęba pojawia się ból. Uśmierza się go lekami przeciwzapalnymi i przepłukaniem zębodołu. Stan taki może utrzymywać się od 7 do 14 dni. Niezwykle rzadkim powikłaniem jest jednostronne porażenie czuciowe nerwu językowego lub nerwu zębodołowego dolnego. Leczenie polega na stosowaniu preparatów zawierających witaminę B1, która odpowiada za regenerację układu nerwowego. Po zabiegu pole operacyjne zaopatrywane jest szwami, opatrunkiem uciskowym oraz chłodnym kompresem. Przez 2-3 dni może utrzymywać się obrzęk i ból. Należy przestrzegać prawidłowej higieny jamy ustnej, stosując zalecone przez lekarza płukanki przeciwzapalne. Zwykle po tygodniu odbywa się wizyta kontrolna, połączona z usunięciem szwów.

Chirurg stomatolog Legnica

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz kwalifikacje z różnych dziedzin stomatologii. 

Nasz chirurg stomatolog pozwoli Ci bezstresowo oraz bezboleśnie przejść przez wszystkie etapy leczenia.

Na pierwszej wizycie, po wnikliwym badaniu i diagnostyce, ustalamy plan leczenia, który w każdym przypadku jest rozwiązaniem dopasowanym do potrzeb danego pacjenta.